Konsultacje z Pierwszego Tańca. Dlaczego warto się na nie umówić?

by Agnieszka Płonka

Jestem zdania, że im lepiej poznam swoich Klientów, tym więcej mogę im dać. Pierwszą rzeczą na jakiej się koncentruję w kontakcie z Wami jest to, co dla Was jest najważniejsze. Jak wyobrażacie sobie Wasz Pierwszy Taniec, jakimi jesteście ludźmi, jakie macie charaktery, czy lubicie tańczyć… Jest masa pytań, które zadaję Wam podczas naszych konsultacji, a które pozwalają mi Was choć odrobinę poznać, a dzięki temu – móc sprostać Waszym oczekiwaniom.

Dlaczego konsultacje przed nauką tańca są ważne?

Wyobraźcie sobie, że zatrudniacie wedding plannera, florystę, DJa, fotografa czy kamerzystę na swój ślub. Czy decydujecie się na to bez wcześniejszej rozmowy? Nie jesteście ciekawi jakimi są osobami, co sobą reprezentują, w jaki sposób pracują, co jest dla nich ważne? 

Jestem przekonana, że chcielibyście ich jednak poznać.

Tak samo jest z instruktorem tańca. Według mnie, aby nauka tańca była przyjemna, a efekt końcowy powalający, obie strony muszą po prostu “współgrać”, rozumieć się, czuć się dobrze w swoim towarzystwie. Musi zaiskrzyć!

Co zyskujecie dzięki konsultacjom?

Po pierwsze poznajecie osobę, z którą będziecie pracować. Dzięki rozmowie dowiecie się co jest dla niej ważne w pracy, na co zwraca uwagę, czy odpowiada Wam jej styl, sposób mówienia lub to, co sobą reprezentuje. Będziecie mogli opowiedzieć o swoich oczekiwaniach i sprawdzić czy są one spójne z tym, co instruktor może Wam zaoferować. Już po krótkiej rozmowie jesteście w stanie stwierdzić czy nadajecie na tych samych falach czy jednak coś zgrzyta. Nie kupujecie kota w worku!

Dzięki konsultacjom możecie też ustalić wszystkie szczegóły zanim rzeczywiście przyjdziecie na lekcje, za którą będziecie już zobowiązani zapłacić. To jest czas, który dobrze jest wykorzystać na wszelkie pytania, omówienie inspiracji, dobór utworu, stylu tańca, obaw itp. To jest czas dla Was, abyście poznali osobę, która będzie Waszym “tanecznym przewodnikiem”. Musicie jej ufać i być przekonanym, że oddajecie ten temat w dobre ręce. 

Jak przygotować się do konsultacji?

Nie musicie się specjalnie do nich przygotowywać, ważne jest, abyście byli sobą i otwarcie mówili o tym co i jak chcecie, lub – czego nie chcecie. To bardzo pomaga w określeniu tanecznej drogi, która jest przed Wami. Jeśli macie wybrany utwór (bądź kilka) – prześlijcie je wcześniej instruktorowi. To samo zróbcie z wszelkimi inspiracjami z YouTube, które Wam się podobają lub, analogicznie, nie podobają. Dzięki temu będzie mógł się do nich odnieść, opowiedzieć Wam o trudnościach jakie możecie napotkać lub po prostu doradzić, co będzie lepszym wyborem.

Zapiszcie też sobie wszystkie pytania, jakie pojawią się w Waszej głowie w kontekście Pierwszego Tańca – im więcej tym lepiej! Podczas takiej rozmowy instruktor rozwieje wszelkie Wasze wątpliwości, opowie o swoim doświadczeniu, a Wasze wątpliwości odniesie do historii Par, które przygotowywał do Tańca Weselnego. Zobaczycie, że nie jesteście jedynymi, którzy mają takie wątpliwości!

Czy jesteście potrzebni we dwójkę na konsultacjach?

Zdecydowanie lepiej jest, jeśli uda Wam się spotkać z instruktorem wspólnie – czasem okazuje się, że Wasze wyobrażenia, o których myśleliście że są spójne, rozjeżdżają się w momencie konkretnych pytań zadawanych przez instruktora – fajnie jest o tym wiedzieć zanim wejdziecie razem na taneczną salę. Będziecie mieli jeszcze trochę czasu aby te niespójności przegadać i dojść do tanecznego kompromisu. Poza tym instruktor będzie miał szansę porozmawiać o tym co czujecie jak myślicie o Pierwszym Tańcu z każdym z Was – to też daje pewien obraz i pomaga zbudować klimat pracy, w którym obydwoje będziecie sie czuć dobrze.

W jaki sposób umówić się na konsultacje?

Na konsultacje możecie umówić się pisząc do mnie maila, wysyłając wiadomość na Facebook lub Instagram, pisząc smsa, dzwoniąc lub odzywając się na what’supie! Każda droga jest dobra i skuteczna. Dobierzemy odpowiadający Wam termin i godzinę, a w dniu konsultacji otrzymacie ode mnie link do spotkania online, gdzie będę na Was czekać w umówionym wcześniej czasie. Spotkanie zazwyczaj trwa ok 30-40 minut, więc przygotuj sobie notatnik i coś do picia.

 

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do online’owych spotkań – to nic Was nie kosztuje, a będziecie mieć pewność, że osoba, którą wybraliście do nauki Pierwszego Tańca jest tym człowiekiem, z którym chcecie pracować!

A jeśli chciałabyś zapoznać się z moją ofertą, wystarczy, że klikniesz poniżej!

Leave a Comment